Podjetje je razvilo povsem novo obliko posode iz polietilena, namenjene za čistilno napravo za komunalne odpadne vode z nestalnim dotokom. Novi tip čistilne naprave ima poleg drugačne oblike izboljšane konstrukcijske lastnosti, optimiziran je tudi proizvodni proces. Eko Blue čistilna naprava vsebuje tri povezane rezervoarje iz polietilena. Vsaka komora ima določeno funkcijo:
Prednosti čistilne naprave so vrtljiv vtok za lažjo montažo, enostavno vzdrževanje, dolga življenjska doba.Podjetje svojim kupcem ponuja celovito storitev: od izdelave, prodaje, tehničnega svetovanja, distribucije, montaže, servisiranja, poprodajnih storitev in izobraževanja uporabnikov. Podjetje posluje skladno z ISO 9001 in 14001, zaposleni se stalno izobražujejo. Veliko skrb posveča tudi varovanju okolja.
Drugo priznanje ZKG pa je za leseno okno - AJM IV 90 prejelo podjetje AJM iz Pesnice pri Mariboru.
Podjetje AJM slovi kot uspešen in kakovosten proizvajalec stavbnega pohištva iz PVC in aluminija ter njihove sodobne vgradnje. V letu 2011 je pričelo vzpostavljati proizvodnjo lesenega zunanjega stavbnega pohištva. Dosežek zaznamuje celovit proces od raziskave podatkov o zasnovi lesenih oken in trendov njihovega razvoja ter tehnologije izdelave do oblikovanja lastnih konstrukcijskih rešitev, sistema preskušanj (TRC JUB, ZAG in IFT Rosenheim), zagona redne proizvodnje in dovršenega pristopa k trženju in prodaji. Posebej je pohvalno, da so za preverjanje pravilnosti načrtovalskih odločitev uporabili vse tehnike preskušanja, ki so trenutno na trgu, in s pridobljenimi pozitivnimi poročili o preskušanju dokazali, da so na pravi poti pri snovanju nadaljnjih izboljšav lesenega okna in postopkov njegove izdelave.Lesena okna izdelujejo šele dobro leto, zato je obseg izdelave še vedno butičen v primerjavi z ostalo njihovo proizvodnjo oken in vrat. Način vgradnje je že utečen in v praksi potrjen, enako prodajne poti in trženje, sistem notranje kontrole in drugi postopki, ki sestavljajo proizvodni krog od obdelave vhodnih surovin do predaje končnega izdelka v uporabo. Vsi uporabljeni materiali imajo ustrezna poročila o preskušanju in certifikate. Priprava delovnega procesa in obvladovanje proizvodnje poteka v skladu s SIST ISO 9001:2008. Podjetje skrbi za dodatno izobraževanje zaposlenih in podizvajalcev ter njihovo seznanjanje z novostmi pri izdelkih, materialih in načinih vgradnje.
Gradbeni inštitut ZRMK je že leta 1996 razvil sistem priprave meril in postopek ocenjevanja izdelkov, naprav, tehnologij in storitev. S tem so bili položeni temelji za priznanje Znak kakovosti v graditeljstvu (ZKG), znaka za okolje in nadstandardne blagovne znamke. Prvo ocenjevanje oken slovenskih proizvajalcev je bilo razpisano in izvedeno naslednje leto, do zdaj pa je bilo podeljenih 161 priznanj ZKG na 28 področjih ocenjevanja.
Znak kakovosti v graditeljstvu je neobvezni okoljski certifikacijski znak in blagovno storitvena znamka. Označuje izdelke, naprave, tehnologije in storitve s področja graditeljstva v Sloveniji, ki izpolnjujejo visoke, strokovno pripravljene in mednarodno primerljive zahteve glede kakovosti. Proizvajalec ali izvajalec storitve mora zagotoviti kakovost v razvojno-tehnološkem procesu in si prizadevati za poslovno odličnost. Pri ocenjevanju se preverjajo še okoljski, družbeni in ekonomski vidiki.
Poslanstvo priznanja Znaka kakovosti v graditeljstvu je promovirati prizadevanja za odličnost in dvigniti kakovost in konkurenčnost proizvodov, naprav, tehnologij in storitev s področja graditeljstva v Sloveniji. Končni cilj je uveljaviti ZKG kot orodje obveščanja in varovanja potrošnikov, izboljšati kakovost izdelkov, naprav, tehnologij in storitev ter spodbujati raziskave in razvoj novih produktov.
Ta edinstven certifikat na področju graditeljstva v Sloveniji je že pred 18 leti pri ocenjevanju upošteval tudi merila / vidike trajnostne gradnje. Celovita kakovost, ki jo predstavlja, namreč pomeni več kot zgolj tehnične zahteve, predpisane s standardi in pravilniki. Z uporabo nagrajenih izdelkov in storitev morajo biti zadovoljni vsi: od naročnika, kupca in uporabnika do širšega družbenega okolja. To je mogoče le takrat, ko merila vključujejo najnovejše in najvišje tehnično-tehnološke zahteve glede izdelka ali izvedbe storitve, proizvodnje ali poslovnega sistema, vgradnje in uporabe ob vzpostavljenem sistemu stalnega razvoja in izboljšav ter poudarjeni skrbi za varovanje okolja in obvladovanje celotnega življenjskega cikla izdelka, naprave ali tehnologije. Zato je kakovostna izbira odločilnega pomena za zagotavljanje trajne funkcionalnosti in zadovoljstva uporabnika ter nenazadnje tudi ekonomičnosti investicije in varovanja okolja. S pravilno izbiro in (v)gradnjo se zmanjšajo stroški uporabe, vzdrževanja in razgradnje. S tem se dviguje kakovost grajenega okolja.